Samsun SUKAY » Genel » KARDEŞ ŞEHİR AKTAU SPORCULARI İLE EĞLENCELİ YARIŞMALAR

Nefes kesen turnuva…

Kategori : Genel - Eki 09 Yazan : samsunsukay | PrintText Resizer Text Resizer
Nefes kesen turnuva…
 

Osmangazi Belediyesi tarafından Türkiye’nin ilk kablolu su kayağı tesisi olan Sukaypark’ta düzenlenen “Başkanlık Kupası Wakeboard Şampiyonası” nefes kesen mücadelelere sahne oldu.

Osmangazi Belediyesi Sukaypark Tesisleri’nde bu yıl ilk kez düzenlenen “Başkanlık Kupası Wakeboard Şampiyonası” soğuk ve yağışlı havaya rağmen üst düzeyde katılımla gerçekleştirildi. Sabah 10.00′da başlayan ve muhteşem görüntülere sahne olan şampiyonanın finalini Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da ailesiyle birlikte izledi. 77 sporcunun 5 farklı kategoride mücadelesi, izleyenlere muhteşem bir gün yaşattı. Şampiyonanın tamamlanmasının ardından ödül töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, alanında Türkiye’nin ilk tesisi olan Sukaypark’ın diğer belediyelere de ilham kaynağı olduğunu kaydetti. Dündar, “Bu tesisler yapılırken en verimli şekilde kullanılması en büyük hedefimiz. Sukaypark 2008′de Avrupa, 2009′da ise Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Bugünü kadar da birçok organizasyon gerçekleştirildi. Bugün bu turnuvayı Osmangazi Belediyesi Başkanlık Kupası olarak yapıyoruz. Bu işin federasyonunun olmaması sıkıntılar yaşanmasına sebep oluyor. Bundan iki hafta önce burada Türkiye Şampiyonası yapılacaktı ancak federasyon başvuru olmadığı gerekçesiyle iptal etti. Bu işi sevmek ve yatırımı görmek gerekiyor. Yatırımların desteklenmesi, sporculara ve kulüplere destek olmak lazım. Biz bunu yapıyoruz. Bir haftada bu organizasyonu yapıyoruz” dedi.

Dündar, yarışmada dereceye giren sporcuları altınla ödüllendirdi. 16 yaş altı bayanlar kategorisinde Osmangazi Belediyespor sporcuları ilk üç sırayı aldı. Zuhal Çakır birinci olurken, Ceren Güneri ikinci, Deniz Işıl Özkan üçüncü oldu. 16 yaş altı erkekler de ise Samsun Belediyespor’dan Bozkurt Kağan Arslan birinciliği Osmangazi Belediyespor’dan Furkan Karaman ikinci yine aynı kulüpten Emir Akbulut üçüncü oldu. 30 Yaş üstü erkekler kategorisinde İzmit Belediyespor’dan Uğur Çevik ilk sırayı aldı.

Kaya Öğretmenleri’nden Levent Evin ikinci Bursaspor’dan Şaban Mutlu ise üçüncülüğü elde etti. Open Bayan Kategorisi’nde Osmangazi Belediyespor’dan Hanife Özdemir birinci, Sinem Serenay Topsakal ikinci oldu. Bursaspor’dan Arzu Taylan bu klasmanda üçüncülüğü elde etti.

Günün son yarışları olan Open Bay kategorisinde ise ilk iki sırayı Bursasporlu sporcular elde etti. Kerem Gürdal birinci, Berk Mutlu ise ikincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Kayak Öğretmenleri takımından Erkan Yeşilova ise üçüncü olarak podyumda yerini aldı.

Kaynak : http://www.haber3.com/baskanlik-kupasi-nefesleri-kesti-1042227h.htm#ixzz1aJf2OOzm

Bu Konuyla İlgili Benzer Yazı Bulunamadı.

Paylaş
de.licio.usdiggemailfacebookfriendfeedgoogle bookmarkslinkedinmixxmyspacenetvibesnewsvineposterousredditrssstumbleupontechnoratitumblrtwitteryahoobuzzyahoomywebadd to favoritesmisterwongprint friendlyPDF

About samsunsukay

Yorum Ekle

Yorum Yazabilmeniz Giriş YapmalısınızGiri Yap