Samsun SUKAY » Genel » KARDEŞ ŞEHİR AKTAU SPORCULARI İLE EĞLENCELİ YARIŞMALAR

Deniz Üzerine Kurulan İlk Kablolu Kayak Merkezi Samsun’da

Kategori : Genel - Ağu 02 Yazan : samsunsukay | PrintText Resizer Text Resizer
Deniz Üzerine Kurulan İlk Kablolu Kayak Merkezi Samsun’da
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Su Kayağı Parkı Samsunlu Spor Severleri Bekliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından su sporunu seven Samsunlular için 2011 Nisan ayında hizmete sokulan Karadeniz’deki ilk ve tek Su Kayağı Merkezi ve Parkı her yaştan onlarca sporseveri Samsun’a çekiyor. Bir su kayağı merkezinde bulunması gereken har türlü donanıma sahip olan merkezde usta eğitmenler eşliğinde hem eğitimini alıp hem de bu güzel sporu doyasıya yapabiliyorsunuz.

Deniz Üzerindeki İlk Kablolu Kayak Merkezi

Bandırma Gemi Müzesi ve Bandırma Plajının hemen yanında yer alan tesisler Türkiye’de deniz üzerinde yapılan ilk kablolu kayak tesisi özelliği taşıyor. Türkiye’de az sayıda bulunan kablolu kayak tesislerinin hepsi yapay ya da doğal göller üzerinde yapılmış. Yetkililer tesislerin deniz üzerinde olmasının sporun yapıldığı suyun daha temiz olmasını ve daha konforlu bir kayak deneyimi sağladığını belirtiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kablolu su kayağı merkezi, eğitim parkuru, plajı, karavan park, dinlenme ve izleme platformları, kafeleri, kablosuz internet hizmeti, plaj voleybol sahası gibi donatılarla aynı zamanda bir spor ve yaşam merkezi haline dönüşüyor.

60 Km. Hıza Ulaşıyor

Kablolu Su Kayağı sisteminde 5 direk üzerinde 656 metre uzunluğunda kablo üzerine 7 sporcunun tutunup aynı anda kayabileceği şekilde taşıyıcılar yerleştirilmiş. Tamamen uzaktan elektronik olarak kontrol edilen elektrikli motor sayesinde kayak yaparken 20 ile 60 km. arasında istenilen hızla kayabiliyorsunuz. Su kayağı parkurunda 4 adet atlama rampası (kicker, funbox, international kicker, slider) bulunurken parkur uzunluğunun slalom severleri tatmim edecek ölçüde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Fiyatlar Çok Uygun Herkes Bu Sporu Öğrenebilir

Hizmete girdiği ilk yıl Samsunlulara ücretsiz olarak hizmet veren tesis 2012 sezonundan buyana oldukça uygun fiyatlarla her yaştan su sporu hayranlarına hizmet veriyor. Arzu eden vatandaşlar aylık ve sezonluk üye olma imkanından da yararlanabiliyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi SUKAY Tesis yetkilileri tüm Samsunluları bu güzel su sporunu öğrenmeye ve gönüllerince eğlenmeye bekliyor.

İşte Samsun Su Kayağı Fiyat Tarifesi;

Hafta içi 2 saat 10 tl (malzeme ve eğitim dahil)

Hafta Sonu 1 saat 10 tl (malzeme ve eğitim dahil)

Elbise Kiralama Ücreti 5 tl (wet suit)

Abone Aylık 100 tl kendi malzemesi ile (kask, can yeleği, malzeme dolabı tesis tarafından veriliyor)

Abone Sezonluk 250 tl kendi malzemesi ile (kask, can yeleği, malzeme dolabı tesis tarafından veriliyor)

Benzer Yazılar:

  1. ÜCRETLİ SİSTEME GEÇİLDİ
  2. Kablolu sukayağı
  3. SUKAY tanıtıldı
Paylaş
de.licio.usdiggemailfacebookfriendfeedgoogle bookmarkslinkedinmixxmyspacenetvibesnewsvineposterousredditrssstumbleupontechnoratitumblrtwitteryahoobuzzyahoomywebadd to favoritesmisterwongprint friendlyPDF

About samsunsukay

Yorum Ekle

Yorum Yazabilmeniz Giriş YapmalısınızGiri Yap