Samsun SUKAY » Genel » KARDEŞ ŞEHİR AKTAU SPORCULARI İLE EĞLENCELİ YARIŞMALAR

Büyükşehir’den su kayağı tesisi

Kategori : Genel - Nis 10 Yazan : samsunsukay | PrintText Resizer Text Resizer
Büyükşehir’den su kayağı tesisi
 

Samsun Büyükşehir Belediyesi su kayağı tesisi projesi…

Samsun Sukay… Karadeniz’in ilk kablolu su kayağı tesisi

Adrenalin tutkusu olan gençlerin ilgi duyduğu heyecan verici, eğlenceli ve tüm yaş guruplarına hitab eden kablolu su kayağı, tüm kasları çalıştıran bir spordur.

Suyun üzerinde yaklaşık 30km hızla kayak yapma heyecanını yaşamak isteyenler için fırsat…! Kablolu su kayağı artık Samsun’da…

Samsun Sukay

Açılışın çok yakında yapılacağı belirtilirken henüz kesin tarih verilmemiştir.

İlk test 2010 Ekim – Kasım aylarında yapılmış ve başarı sağlanmış,eksikleri tamamlanmak üzere sistem durdurulmuş olup 2011 sezonuna hazırlık yapılmış ve çok yakında açılacağı tahmin edilmektedir.

Kablolu Su Kayağı bir iki saat gibi kısa bir sürede öğrenilebilir ve bu nedenle yeni başlayanlara da başarı hissini yaşatır. Slalom yapma, rampadan atlama, çıplak ayak kayma ve günden güne popüler olan wakeboard kayma ile dayanıklılık ve beceri kazanılır.

Kablolu Su Kayağı yapmak için yaş sınırlaması yoktur. 5 yaşından 80 yaşına kadar herkes bu sporu rahatlıkla yapabilir. Kablolu Su Kayağı en güvenli sporların başında gelen bir spordur.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ın bizzat kendisinin yakından görerek, bu heyecan verici çevre dostu eğlenceli sporun Samsun’da yapılmasını istemesi üzerine süratle oluşturulan bir proje,tesistir.

Samsun sahiline yeni bir renk katan su kayağı daha yeni olmasına rağmen büyük ilgi görmektedir.Tesiste İl,Türkiye ve Uluslararası kablolu su kayağı şampiyonaları düzenleneceği ise gelen duyumlar arasındadır.

Tesis Bandırma Gemisinin(müze) hemen yanında eski Bandırma plajının olduğu alan üzerine kurulmuştur.

10.04.2011
E.Y

Samsun Sukay

Benzer Yazılar:

  1. Samsun’da Sukayağı Keyfi…
Paylaş
de.licio.usdiggemailfacebookfriendfeedgoogle bookmarkslinkedinmixxmyspacenetvibesnewsvineposterousredditrssstumbleupontechnoratitumblrtwitteryahoobuzzyahoomywebadd to favoritesmisterwongprint friendlyPDF

About samsunsukay

Yorum Ekle

Yorum Yazabilmeniz Giriş YapmalısınızGiri Yap