Samsun SUKAY » Genel » KARDEŞ ŞEHİR AKTAU SPORCULARI İLE EĞLENCELİ YARIŞMALAR

Başkan Yılmaz’dan Samsun Sukay’a Tebrik

Kategori : Genel - Haz 30 Yazan : samsunsukay | PrintText Resizer Text Resizer
Başkan Yılmaz’dan Samsun Sukay’a Tebrik
 

Eğitimlerinin ardından deniz üzerinde akrobatik hareketler yapan gençleri dikkatle takip eden Başkan Yılmaz, su kayağına ilgilerinden dolayı gençleri tebrik etti.

Karadeniz havzası şehirleri arasında ilk su kayağı tesisine sahip olan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Kablolu Su Kayak Merkezi’ne (SUKAY) ilgi giderek artıyor. Türkiye’nin deniz üzerine yapılan ilk kablolu sukayağı merkezi olma özelliğini taşıyan tesis, 3 yıl önce hizmete girdi. Tesisi yılda 4 bin 500 kişi ziyaret ediyor. 1 ile 5 saat arasında değişen eğitimlerin ardından da su sporseverler, deniz üzerinde kayak yapabiliyor.

Tesis, su kayağı eğitim parkuru, plajı, kamp yapmak isteyenler için ve konaklamak isteyenler için karavan parkı, dinlenme ve izleme platformları, kafeleri, kablosuz internet, voleybol sahası (plaj voleybolu) ile bir yaşam merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Tesisi yeni projelerle tam donanımlı bir su sporu merkezine dönüştürülmek için çalışmalar da devam ediyor. 5 direkli 656 metre uzunluğunda kablo üzerine 7 adet taşıyıcı konularak tutunma ipi (handle) ile kayakçıları belirlenen hızla çeken (20 ile 60km/h arasında) sudan kabloya yüksekliği 11mt olan ve elektrikli bir motor ile çalışan bilgisayar, mekanik ve hava basınç mekanizma işlevleri ile birbirine entegre çalışan sistem, çevre dostu olup oldukça da ekonomik.

Su kayağı parkurunda 5 adet atlama rampası (kicker(2), funbox, international kicker, slider) bulunurken parkur uzunluğu ise slalom severleri tatmin ediyor. 2011 Nisan ayında hizmete sokulan Karadeniz’deki ilk ve tek Su Kayağı Merkezi her yaştan onlarca sporseveri Samsun’a çekiyor.

Su Ada’da verilen kahvaltı programı sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, su kayağı yapan gençleri izledi. Deniz üzerinde marifetlerini akrobatik hareketlerle sergileyen gençleri dikkatle ve merakla izleyen Başkan Yılmaz, daha sonra da gençleri tebrik etti. Kahvaltının ardından Başkan Yılmaz, Su Ada’daki üç tekerlekli elektrikli scooterları da test etti.

 

 

Bu Konuyla İlgili Benzer Yazı Bulunamadı.

Paylaş
de.licio.usdiggemailfacebookfriendfeedgoogle bookmarkslinkedinmixxmyspacenetvibesnewsvineposterousredditrssstumbleupontechnoratitumblrtwitteryahoobuzzyahoomywebadd to favoritesmisterwongprint friendlyPDF

About samsunsukay

Haber Yoruma Kapalı.